لبا س یکبار مصرف ام ار ای یا پیراهن و شلوار و کلاه بهترین پوشش دهنده برای مراکز تصویر برداری و کار های پزشکی ودرمانی سرپایی می باشد.

اندازه های لباس ام ار ای چه می باشد؟

لبا س ام ار ای یکبار مصرف شامل پیراهن  با قد متداول  80 سانتی متر می باشد که در واقع تا بالای زانو قرار می گیرد.
عرض این لباس به صورت فری سایز بوده وبا عرضهای 140سانتی متر،150 سانتی مترو160 سانتی متردوخته می شود و به صورتی می باشد که تا سایز 2XL قابل استفاده می باشد.
شلوار این ست دارای قد 100 سانتی متر و عرض فری سایز بوده تا شخص بتواند به راحتی راه برود.

لباس ام ار ای یکبار مصرف

انواع لباس ام ار ای

همچنین در بعضی موارد یک عدد کلاه کش دار گرد ویا در برخی مراکز از روسری برای خانمها استفاده می شود که موجب پوشش سر وجلوگیری از انتقال الودگی به ان بشود.
پیراهن به صورت جلو بسته وبه صورت یقه هفت دوخته می شود تا کاملا بدن بیمار و شخص رو پوشش بده ومانع نفوذ الودگی به بدن بشود.
استین پیراهن در سه نوع کوتاه با قد 30 و35 سانتی مترتا بالای ارنج،استین سه ربع با قد 40 سانتی مترتا روی مچ واستین بلند با قد 50 سانتی مترنزدیک دست می باشد.

لباس مخصوص ام ار ایگرماژهای متداول لباس مناسب ام اری ای

گرماژ مورد استفاده ومتداول بازار معمولا 38 گرم و یا 50 گرم می باشد ولی بنا به مصرف ،گرماژهای 17،20،25،30،40و45 گرم نیز تولید میشود که در واقع گرماژ همان ضخامت لباس می باشد.در اصل برای استفاده بیمارضخامت 38 گرم کافی و جوابگو می باشد.
رنگهای متداول موجود دربازار ابی تیره ،ابی روشن،سفید وصورتی می باشد ولی رنگ ابی تیره یا ابی نفتی بیشترین مورد استفاده را در بخش درمانی و بیمارستانی دارد.

توضیحات در مورد پارچه اسپان باند

جنس مورد استفاده در لباس ام ار ای یکبار مصرف پارچه اسپان باند می باشد که در واقع یک نوع پارچه با الیاف pp یا پلی پروپیلن هست که به صورت نبافته از طریق ذوب کردن چیپسهای pp و پاشیدن و سرد کردن انها توسط دستگاههای بزرگ و حساس nonwoven به وجود می اید .
در واقع نوع اسپان باند ان دارای الیاف ورشته های بلند ذوب شده می باشد که باعث شده تا مقاومت عرضی و طولی پارچه در حد مطلوبی باشد.قبل از این پارچه های موجود در بازار از همین جنس ولی با الیاف ذوب شده کوتاه تری بود که به نام  ترموباند شناخته میشد(  (TERMOBANDکه مقامت کمتری نسبت اسپان باند داشت.
این پارچه ها مصارف بسیاری در صنعت دارا می باشند ولی نوع پزشکی ان تا گرماژ 50 گرم تولید می شود.

 

روش محاسبه گرماژ پارچه

در واقع منظور از 50 گرم ،وزن پارچه در ابعاد یک متر در یک متر می باشد که اگر وزن شود 50 گرم هست.یعنی اگر کسی بخواهد گرماژ پاچه را بدست اورد کافی است چند متر از پارچه را وزن کند و با توجه به عرض و متراژ پارچه نمونه با یک تناسب ساده گرماژ پارچه را می تواند بدست اورد.
لازم به ذکر است پارچه اسپان باند با مصرف پزشکی در کارخانه توسط اشعه گاما، انتی باکتریال می شود تااز میکروب و الودگی پاک شود.
این پارچه ها معمولا دارای خاصیت ابگریزی می باشند ویعنی اب به سختی در ان نفوذ می کند.

پارچه اس ام اس جیست

در بعضی انواع پارچه که به ان sms می گویند و تنها یک کارخانه در حال حاضر قادر به تولید ان می باشد(بافتینه) از یک لایه ملت بلون در ان استفاده شده که مقاومت پارچه را در برابر نفوذ الودگی چندین برابر میکند.
این نوع پارچه در گرماژهای متداول 34،25،20،17 و45 گرم تولید شده و دارای زیر دست نرم تر و کم رنگ تر نسبت به پارچه معمولی اسپانباند می باشد.
از دیگر خواص ان خاصیت ابگریزی بیشتردر ان نسبت به اسپان باند معمولی بوده که اب سخت تر در ان نفوذ می کند.
ازگرماژهای 17،20و25 در صنعت ماسک هم استفاده می شود.

موارد استفاده پیراهن و شلوار و کلاه

مورد استفاده ست پیراهن و کلاه وشلوار معمولا مراکز ام ارای و سی تی اسکن می باشد.عمده دلیل استفاده این لباس ممنوع بودن ورود هرگونه فلز به داخل دستگاه می باشد.
 بدین ترتیب مریض با اطمینان بیشتری به داخل دستگاه فرستاده می شود وهمچنین پوشش دهنده مناسبی در مقابل انتقال ویروسها و میکروبها به بدن بیمار خواهد بود.
برای اطلاع از قیمت وتهیه به صرفه و سریع انلاین همین الان کلیک کنید.
فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم