رول ملحفه یکبار مصرف بیمارستانی بهترین رو انداز برای پوشش دهی تخت های مغاینه ،تخت های سونوگرافی و غیره می باشد که باتوجه به پرفراژ بودن ان بسیار راحت برای بریدن و استفاده می باشند.

اندازه های متداول رول ملحفه بیمارستانی

ملحفه رولی شامل رولهای به عرضهای مختلف و معمولا به عرض 60سانتی متر،65 سانتی متر،80 سانتی متر و طول های متفاوت و براساس سفارش مشتری می باشد.
متراژ های متداول موجود در بازار 20 متر تا 30 متر می باشد.
معمولا برای راحتی در استفاده ملحفه با فاصله های معین انها به اصطلاح پر فراژ می کنند که بدین ترتیب کندن ان بدون استفاده از قیچی میسر خواهد بود.

رول ملحفه

نحوه تولید رول ملحفه

برای تولید رول ملحفه  از دستگاههای رول باز کن استفاده می شود و از رولهای متداول مادر با عرض 160 سانتی متر و80 سانتی استفاده می کنند.

رنگهای متداول  مورد استفاده در رول ملحفه یکبار مصرف

وجود دربازار ابی تیره ،ابی روشن،سفید وصورتی می باشد ولی رنگ سفید بیشترین مورد استفاده را در بخش درمانی و بیمارستانی دارد.

رول ملحفه ابی

جنس مورد استفاده در رول ملحفه

جنس مورد استفاده  ان پارچه اسپان باند می باشد که در واقع یک نوع پارچه با الیاف pp یا پلی پروپیلن هست که به صورت نبافته از طریق ذوب کردن چیپسهای pp و پاشیدن و سرد کردن انها توسط دستگاههای بزرگ و حساس nonwoven به وجود می اید .
در واقع نوع اسپان باند ان دارای الیاف ورشته های بلند ذوب شده می باشد که باعث شده تا مقاومت عرضی و طولی پارچه در حد مطلوبی باشد.قبل از این پارچه های موجود در بازار از همین جنس ولی با الیاف ذوب شده کوتاه تری بود که به نام  ترموباند شناخته میشد(  (TERMOBANDکه مقامت کمتری نسبت اسپان باند داشت.

نحوه تشخیص گرماژ رول ملحفه بیمارستانی

این پارچه ها مصارف بسیاری در صنعت دارا می باشند ولی نوع پزشکی ان تا گرماژ 50 گرم تولید می شود.
در واقع منظور از 50 گرم ،وزن پارچه در ابعاد یک متر در یک متر می باشد که اگر وزن شود 50 گرم هست.یعنی اگر کسی بخواهد گرماژ پاچه را بدست اورد کافی است چند متر از پارچه را وزن کند و با توجه به عرض و متراژ پارچه نمونه با یک تناسب ساده گرماژ پارچه را می تواند بدست اورد.
لازم به ذکر است پارچه اسپان باند با مصرف پزشکی در کارخانه توسط اشعه گاما، انتی باکتریال می شود تااز میکروب و الودگی پاک شود.
این پارچه ها معمولا دارای خاصیت ابگریزی می باشند ویعنی اب به سختی در ان نفوذ می کند.

توضیح بیشتر در مورد جنس پارچه مصرفی در رول ملحفه 

در بعضی انواع پارچه که به ان sms می گویند و تنها یک کارخانه در حال حاضر قادر به تولید ان می باشد(بافتینه) از یک لایه ملت بلون در ان استفاده شده که مقاومت پارچه را در برابر نفوذ الودگی چندین برابر میکند.
این نوع پارچه در گرماژهای متداول 34،25،20،17 و45 گرم تولید شده و دارای زیر دست نرم تر و کم رنگ تر نسبت به پارچه معمولی اسپانباند می باشد.
از دیگر خواص ان خاصیت ابگریزی بیشتردر ان نسبت به اسپان باند معمولی بوده که اب سخت تر در ان نفوذ می کند.
ازگرماژهای 17،20و25 در صنعت ماسک هم استفاده می شود.
گرماژ های متداول رول ملحفه بیمارستانی
گرماژ مورد استفاده ومتداول بازار معمولا 17،20،25،30گرم می باشد ولی بنا به مصرف ،گرماژهای 17،20،25،30،40و45 گرم نیز تولید میشود که در واقع گرماژ همان ضخامت لباس می باشد.در اصل برای استفاده ملحفه ضخامت تا 30 گرم کافی و جوابگو می باشد.
برای اطلاع از قیمت وتهیه به صرفه و سریع انلاین همین الان کلیک کنید.
فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم