گان تک
گان که اصلاح انگلیسی ان  gownمی باشد شامل لباس بلند ی بوده که دارای پشت باز می باشد.
این نوع گان ویا لباس برای بیمار استفاده می شود که از دونوع پارچه بافته شده و پارچه نبافته یا nonwoven ودر واقع یکبار مصرف تولید می شود.
در دنیا این نوع لباس با مصارف مختلف پزشکی و کارهای مربوط به ازمایشگاه ومراکز درمانی با سطوح مختلف 1 2 3 و4 ،بسته به میزان مقاومت ان در برابر مایعات و نفوذ میکروب می باشد.
در ایران نوع یکبار مصرف ان معمولا ازپارچه نبافته اسپان باند استفاده می شود.
گرماژمتداول مورد استفاده بسته به نوع مصرف 38 گرم 40گرم ، 45 گرم و 50 گرم می باشد.بهترین نوع این پارچه ها پارچه اس ام اس می باشد چرا که در خود پارچه یک لایه به عنوان ملت بلون وجود دارد که به عنوان لایه تنفسی و ضد اب در ان باعث افزایش مقاومت ان در برابر انواع میکروبها و مایعات می باشد.
ابعاد مورد استفاده معمولا با سایزفری 150 و 160سانتی متر در عرض و 100،115،120 ،130 سانتی متر در قد می باشد که در واقع  اگر بخواهیم به صورت معمول واستاندارد بگوییم قد 100 تا زانو قد 115 و 120سانتی متر زیر زانو و قد 130 تا روی مچ پا می اید.
استین در سه نوع کوتاه با قد 30 و35 سانتی مترتا بالای ارنج،استین سه ربع با قد 40 سانتی مترتا روی مچ واستین بلند با قد 50 سانتی مترنزدیک دست می باشد.
بندهای مصرفی گان به صورت معمول دارای 4 بند دوتا در قسمت بالا و دوتا در قسمت کمر می باشد همچنین به صورت 6 و8 بند نیز موجود می باشد.
در بعضی انواع گانها در قسمت جلو از یک لایه ضد اب به نام بک شیت و یا لمینت برای 100 در صد ضد اب کردن گان بنا به نوع مصرف استفاده می شود.
فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم