ماسک سه لایه یکبار مصرف
ماسک سه لایه یکبار مصرف شامل دولایه پارچه اسپانباند در دوطرف و یک لایه ملت بلون در وسط می باشد.
گرماژلایه ها معمولا 17 گرم می باشد که توسط دستگاه به عرض وطول 17.5 سانتی متربریده می شود.
لایه ها توسط دستگاه های الترا سونیک که در واقع امواج صوتی را به حرارت تبدیل می کند به هم چسبانده می شود.
اخیرا این کار توسط چرخ خیاطی هم انجام می شود وسه لایه به هم دوخته می شود که این روش اصلا بهداشتی نبوده و خود می تواند ناقل بیماری باشد.
لایه وسطی یعنی ملت بلون در واقع نوعی اسپان باند بوده که با توجه به خواصی که دارد باعث جذب رطوبت و عدم انتقال ان میشود وهمچنین به راحتی هوا را منتقل کرده ولی در مقابل نفوذ الودگی و میکروب و ویروس مقاومت دارد.
در واقع نشانه استاندارد بودن یک ماسک و عملکرد درست ان وجود همین لایه می باشد .تشخیص وجود ملت احتیاج به تجربه و تخصص دارد اما روشهای ساده ای  وجود دارد برای تشخیص حدودی که در زیر به چند مورد ان اشاره خواهیم کرد
یکی از روشها استفاده از اب می باشد.اگر داخل ماسک را پر از اب کنید و ان سمت ماسک هیچ گونه ابی نفوذ نکرد وخشک بود این نشانه خوبی بر ای استاندارد بودن و وجود ملت بلون داخل ماسک می باشد.
راه دیگه اینکه ماسک را روی صورت خود بزنید و سعی کنید شمع یا کبریت رو با ان فوت کنید اگربه هیچ وجه نتوا نستید که شمع رو خاموش کنید این هم می تواند نشانه وجود ملت بلون در وسط ماسک باشد.
به جای استفاده از ملت بلون اگر از پارچه اس ام اس هم که همان پارچه اسپانباند بوده که در ان یک لایه ملت بلون هنگام اماده کردن پارچه استفاده شده است نیز قابل قبول بوده و همان کارایی را خواهد داشت.
گرماژ مورد استفاده ومتداول بازار معمولا 17گرم ویا 20 گرم می باشد.
رنگهای متداول موجود دربازار ابی تیره ،مشکی ویا سفید می باشد.
توضیح در مورد پارچه اسپان باند این که در واقع یک نوع پارچه با الیاف pp یا پلی پروپیلن هست که به صورت نبافته از طریق ذوب کردن چیپسهای pp و پاشیدن و سرد کردن انها توسط دستگاههای بزرگ و حساس nonwoven به وجود می اید که در واقع نوع اسپان باند ان دارای الیاف ورشته های بلند ذوب شده می باشد که باعث شده تا مقاومت عرضی و طولی پارچه در حد مطلوبی باشد.قبل از این پارچه های موجود در بازار از همین جنس ولی با الیاف ذوب شده کوتاه تری بود که به نام  ترموباند شناخته میشد(  (TERMOBANDکه مقامت کمتری نسبت اسپان باند داشت.
این پارچه ها مصارف بسیاری در صنعت دارا می باشند ولی نوع پزشکی ان تا گرماژ 50 گرم تولید می شود.
در واقع منظور از 50 گرم ،وزن پارچه در ابعاد یک متر در یک متر می باشد که اگر وزن شود 50 گرم هست.یعنی اگر کسی بخواهد گرماژ پاچه را بدست اورد کافی است چند متر از پارچه را وزن کند و با توجه به عرض و متراژ پارچه نمونه با یک تناسب ساده گرماژ پارچه را می تواند بدست اورد.
لازم به ذکر است پارچه اسپان باند با مصرف پزشکی در کارخانه توسط اشعه گاما، انتی باکتریال می شود تااز میکروب و الودگی پاک شود.
این پارچه ها معمولا دارای خاصیت ابگریزی می باشند ویعنی اب به سختی در ان نفوذ می کند.
در بعضی انواع پارچه که به ان sms می گویند و تنها یک کارخانه در حال حاضر قادر به تولید ان می باشد(بافتینه) از یک لایه ملت بلون در ان استفاده شده که مقاومت پارچه را در برابر نفوذ الودگی چندین برابر میکند.
این نوع پارچه در گرماژهای متداول 34،25،20،17 و45 گرم تولید شده و دارای زیر دست نرم تر و کم رنگ تر نسبت به پارچه معمولی اسپانباند می باشد.
از دیگر خواص ان خاصیت ابگریزی بیشتردر ان نسبت به اسپان باند معمولی بوده که اب سخت تر در ان نفوذ می کند.
ازگرماژهای 17،20و25 در صنعت ماسک استفاده می شود.
ماسک سه لایه بعد از چسبانده شدن توسط دستگاه در دوسمت ان کش چسبانده می شود.همچنین در بعضی از انواع ماسک از بند استفاده می شود که چهار بند برای بستن از پشت استفاده می شود.
همچنین برای راحت ایستادن ان روی بینی یک رشته فلز باریک در قسمت بالایی ماسک قرار می گیرد.
عمده مصرف این ماسک در اتاق عمل ،بیمارستانها و مراکز درمانی می باشد وحداکثر زمان مقاومت میکروبی ان 2 ساعت اعلام شده است.
برای استعلام قیمت و خرید کلیک کنید
فهرست
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم